art, culture, networks

PORTFOLIO 2011 – 2015 / SELECTED EVENTS

Wednesday, 16 March 2016 · by info

PORTFÓLIO VYBRANÝCH AKTIVÍT PLATFORMY A FESTIVALU MULTIPLACE V ROKOCH 2011 – 2014

Multiplace 2011-2014 PORTFOLIO SELECTED EVENTS

—————————————–

PORTFÓLIO FESTIVALU MULTIPLACE 2015

Multiplace2015 PORTFOLIO

—————————————–

HISTÓRIA A ARCHÍV

http://multiplace.org/2009

—————————————–

MTP WIKI

http://multiplace.org/wiki

—————————————–

multi

Comments Off on PORTFOLIO 2011 – 2015 / SELECTED EVENTSTags:

ARS ELECTRONICA 2015 > POST CITY

Thursday, 3 September 2015 · by info

Snímek obrazovky 2015-09-03 v 19.31.16

The city, it would appear, is humankind’s most successful survival strategy, and still our greatest social experiment. The Digital Revolution has imparted a new dimension to this experiment.

Ďalší festival zameraný na prepájanie umenia, vedy a technológií Ars Electronica 2015 v rakúskom Linzi prebehne od 3. do 7. Septembra 2015, tentokrát s témou – POST CITY – Habitats for the 21st Century.

Viac o programe nájdete na: http://www.aec.at/postcity/en/

Comments Off on ARS ELECTRONICA 2015 > POST CITYTags:

ARS ELECTRONICA 2014 “C … what it takes to change”

Wednesday, 3 September 2014 · by info

Ďalší ročník festivalu Ars Electronica v rakúskom Linzi prebehne od 4. do 7. Septembra 2014, tentokrát s témou “C … what it takes to change,”.

Podrobý program a všetky ďalšie informácie o festivale tu: http://www.aec.at/c/en/

Vidíme sa v Linzi!

creativity, catalysts, community, collaboration, communication, content, commons, competition, chaos, culture, cooperation, crossover, cross-disciplinarity, capability, capacity, capital, craving, caution, certainty, confidence, challenge, choice, citizens, clouds, crowds, clusters, code, coexistence, cohesion, coincidence, cynicism, cacophony, commitment, compromises, consideration, coordination, copyright, copyleft, correlation, courtesy, craziness, credibility, criticism, cruelty, cubicles, cookies, caffeine, cognition, china, cumulation, culmination, cyberspace, cyber-arts …

→ No CommentsTags:

Multiplace 16. – 28. 5. 2014 // PROGRAM

Thursday, 15 May 2014 · by info

Teórie o škodlivosti digitálnych médií zaplavujú internet. Vo voľných chvíľach si na tabletoch, ajpadoch a ďalších digi-nosičoch čítame o tom, že sme stratili schopnosť koncentrácie, hlúpneme a vraj už sme len súčiastkami obrovských digitálnych kyborgov. Na sieti sa vedú neprehľadné informačné vojny a nikto z nás netuší, o čo ide napríklad na Ukrajine, hoci nad správami o aktuálnom dianí trávime dlhé hodiny. Prežijeme s mozgami deformovanými nezadržateľným prílivom dát, ktorým už prestávame veriť? Alebo skôr všetci unikneme do hôr a do susedských záhrad medzi panelákmi, a na internete zostanú len spamovacie roboty a NSA? Festival pre tých, ktorí toto všetko dávno prežili alebo sa do toho už narodili.

13. ročník festivalu sa bude odohrávať od 16. do 28. mája, opäť v niekoľkých mestách a vo viacerých priestoroch súčasne. Jednou z hlavných tém je tento rok vzdelávanie v oblasti mediálneho umenia, a novým formátom v rámci festivalových aktivít bude Multiplace Fx – stretnutie učiteľov a priateľov nových médií na Stanici Žilina-Záriečie. Medzinárodné sympózium zaháji prednáška kurátorky Ianiny Prudenko o mediálnom umení na Ukrajine. Multiplace tento rok zapája aj najmladšiu “digital-native” generáciu, ktorá odohrá svoj pohľad na ticho v súčasnej detskej opere 2′16” a pol: Vesmírna odysea v Kabinete múz v Brne. Tradičný Multiples v bratislavskej A4 predstaví Marka Fella, alebo dvojicu K K Null a Balász Pándi, ktorá neskôr pocestuje do Košíc. Multiplace č. 13 priberá aj nových organizátorov festivalu – topoľčianske Nástupište 1-12, Galeriu Szara v poľskom Cieszyne a kreatívcov z platformy Fondation Mons 2015.

Bratislava (SK), Brno (CZ), Cieszyn (PL), Košice (SK), Mons (BE), Praha (CZ), Topoľčany (SK), Trenčín (SK), Žilina (SK)

VIAC O PROGRAME [Read more →]

→ No CommentsTags:

MULTIPLACE 2014 / 13th edition of the Festival for Digital Survivors

Monday, 12 May 2014 · by info

Multiplace festival no. 13
16. – 28. 5. 2014
www.multiplace.org

Bratislava, Brno, Cieszyn, Mons, Praha, Topoľčany, Trenčín, Žilina

Organizers: 4AM Fórum pro architekturu a média, A4 – priestor súčasnej kultúry, Atrakt Art, AVA, Bastl Instruments, Bumbum Satori, Coffee Sheep, Cult, D´EPOG, FaVU, Fondation MONS 2015, Kabinet Múz, Mladý pes, Nástupište 1-12, Rádio Lajka, Truc sphérique

→ No CommentsTags:

7 / 4 / 2014 /// MULTIPLACE prezentácia / presentation

Monday, 12 May 2014 · by info

Katedra divadelních, filmových a mediálních studiíFilozofická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci

→ No CommentsTags: