Multiplace BB II.
SoundBus / videoart / TABLE / Job Karma

  Soundbus / nomadSPACE
       
 
28. apríl 2008 19h, Europa Culture Centre, SK_Banská Bystrica
Roman Štětina (CZ), Job Karma (PL)
Tvor, o.z.
projekcia, performance, vernisáž/výstava
 
SoundBus [SK, AT] - Nomad Space, audiovizuálna galéria na kolesách. Počas celeho večera bude v areali otvorený SoundBus.
19:00 - videoart [SK, CZ] - videoset z umeleckych skol v Brne, Kosiciach a Banskej Bystrici
20.00 - TABLE [CZ] - Roman Štětina, Dominik Gajarsky - Audiovisuálna performancia / Electroacoustic / Folktronica / Live Electronics
21.00 - Job Karma [PL] - Audiovizualna performancia / Electronic / Dark Ambient
   

 
28. apríl 2008 20h, Europa Culture Centre, SK_Banská Bystrica
Ursula Maria Probst (AT) (kurátor), Ivana Madariová (SK) (koordinátor), Juraj Čarný (SK) (odborný garant)
SPACE projects | residency lab | store
vernisáž/výstava
 
Umelci:
Elisabeth Grübl
Tamara Wilhelm
[ dy'na:mo ]
Florian Schmeiser
Judith Fegerl
Christian Egger
Natasa Berk
Peter Kutin

Pripravovaný projekt plánuje predstaviť súčasné tendencie rakúskeho soundartu. Je špeciálne pripravený pre pôsobenie Potulnej galérie / NomadSPACE na uliciach a teda má dosah na široké publikum a okoloidúcich. Radi by sme projekt naviazali na ostatné podujatia multiplace v bratislave, Žiline... atď, podľa toho aký dostaneme rozpočet.

nomadSPACE / Potulná galéria je mobilná platforma zameraná na prezentáciu súčasného umenia na neštandardných miestach v priestore nákladného auta. Parazituje na iných výstavných projektoch, túla sa po Slovensku a zahraničí ako súčasť programu rešpektovaných kultúrnych podujatí, hudobných a filmových festivalov. Vznikla v spolupráci SPACE s britským projektom Truck Art.

nomadSPACE bude pristavená pri rôznych podujatia počas trvania Multiplace od 26. apríla do 3. mája 2008, kde bude prezentovať zvukové diela. Reprezentačný výber diel a umelcov pripravila rešpektovaná rakúska kurátorka Ursula Maria Probst, ktorá sa programovo zaoberá soundartom.
www.crazycurators.org
       
 
 
(cc) 2008 Multiplace - MTP 2007 - MTP 2006 - MTP 2005 - MTP 2004 - MTP 2003 - MTP 2002 - Newsletter - Wiki - Podpora - Press - Kontakt