Víkendový showcase nórskeho festivalu umenia a free softvéru Piksel: workshopy, výstava počítačového umenia, dve umelecké inštalácie, pásmo videí a večer audiovizuálnych performance. Diela tematicky spája slobodný softvér, otvorené dáta, sledovanie a otvorený prístup k poznaniu.

14:00-18:00 Výroba DIY hudobných nástrojov / John Hegre / workshop
Ste tvorivé/í, dobrodružné/í? Chcete prekročiť limity a tradície hudobných konvencií? V priebehu sobotného poobedia vás nórsky hudobník, improvizátor a zvukový technik John Hegre naučí, ako si vyrobiť nový experimentálny hudobný nástroj zo starej, aj nefunkčnej, elektrickej gitary, ktorá sa vám možno povaľuje niekde v kúte. Čo si doniesť so sebou? Starú a/alebo nefunkčnú elektrickú gitaru, prípadne iný elektrofonický nástroj a pracovný entuziazmus.
Maximálna kapacita: 10 osôb. Workshop je zdarma, povinná registrácia na promo@a4.sk

18:00 Výstava Piksel RemoteLab / vernisáž
Inštalácie (Egil Paulsen, Maite Cajaraville & Gisle Frøysland), softvérové umenie (Nick Montfort, Pall Thayer, Wayne Clements, Mark Beasley, Osvaldo Cibils), videoprojekcia (Alexander Senko, Delia Cristina Gheorghiu, Benjamin Grosser, Gabin Cortez Chance).

20:00 Audiovizuálne performance
Hammer and chisel (Gisle Frøysland / John Hegre)
glitch://ten.leskiPsnarT (Gisle Frøysland)
Solo Performance (John Hegre)

Spoločný audiovizuálny projekt pre „sekáč a kladivo“ Gisleho Frøyslanda a Johna Hegreho kombinuje spätnú väzbu a zvuk elektrickej gitary so synchrónnou projekciou z dvoch videomixpultov. Každý z umelcov tiež predstaví aj sólový projekt: Hegre predvedie tvorbu na nástrojoch vytvorených modifikovaním starých elektrických gitár, Frøysland glitchovú produkciu založenú na preťaženom počítačovom hardvéri.