BlogO MultiplaceNewsletterWikiPodporaPressKontaktLoginEnglish


 
 
 
Kyberia vs Facebook / Fabuš / Cabowitz
  Kanalizační ozvěny II.
  RogueWaves presents: SHARE Media Cirkus with Live Streaming
   
 

 
15. apríl 2009 18h, NoD Roxy, CZ_Praha
Daniel Hromada (SK/CZ), Pavel Neuman (CZ), Palo Fabuš (CZ), Michal Cabowitz (CZ)
NoD Roxy, DigiLab AVU
prezentácia, diskusia, streaming, prednáška
 
Kyberia guild vs Facebook matrix
Daniel Hromada (Hromi) a Pavel Neuman

Hromi: “Dajte mi jediný rozumný důvod, proč bych se měl zaregistrovat na facebook.”
Po krátké prezentaci specifik social (společenských) médií a sítí bude následovat moderovaná diskuze skeptického postoje Daniela Hromady (Hromi) vůči Facebooku a obhájce současného sociálního fenoménu Pavla Neumana, experta na social média.
Hromi je tvůrce legendární sociální sítě Kyberia.sk, která je už několik let spojuje tisíce nekonformně smýšlejících lidí od hackerů až po umělce. Autorův stále více a více rezervovaný postoj k sociálním sítím je zejména spojován s poslední vývojovou verzí kyberie - 2.3, která neuspěla ve svých snahách ustanovit jistý nový model internetové demokracie.
Hromiho oponent Pavel Neuman, který se trendům na webu věnuje na blogu BuzzMag naopak podobná uzavřená společenství považuje za pseudo-aktivizmus. „Jedním z výrazných rysů (web 2.0 služeb) je, že se jedná o služby, jejichž užitná hodnota roste s počtem uživatelů,“ říká Neuman a dodává, že srovnávat tak Kyberii s Facebookem není zcela na místě.
kyberia.sk
buzzmag.cz

Já, My a Oni: Komunikace a odpovědnost v dnešní společnosti
Palo Fabuš

Co mají společné graffiti, záchodová poezie, reality shows, reklama, internetové diskuse, ti nahoře a ti dole, ti slavní a ten zbytek, narcismus a odpovědnost?
Přestože již nějakou dobu lze pozorovat pokles moci a dosahu politických a mediálních autorit, pořád máme tendenci uvažovat ve vztazích: My a Ti druzí, Ti nahoře a Ti dole nebo Ti slavní a Ti anonymní. Toto binární uchopování světa kolem nás sice usnadňuje naše rozhodování, ale významně zastiňuje způsob jakým je dnes přerozdělována moc. Nezanedbatelná část moci se díky demokratizaci médií přelila na anonymní publika - na nás, kteří se ve skutečnosti anonymitě vzpíráme. Cílem přednášky je ukázat, že část odpovědnosti, která byla doposud kladena na velké hráče na mediálním poli, se dnes přesouvá na "obyčejné" uživatele/diváky/občany. Povědomí o této odpovědnosti však přesto pokulhává a vina je spatřována na místech, kde už jí není tolik jako kdysi.
palofabus.net

Fluxus / pd / livecoding
Michal Cáb

O možnostech, výhodách a nevýhodách livetimecodingu. O software fluxus, pd a
pomíjivém toku dat. Počítačový kód nemusí být nahlížen jen ve své statické podobě - jako program, jenž jednou pro vždy dobře plní svou funkci. Stejně dobře může být kód nahlédnut jako proces v čase, který se objeví a zmizí. Na poli audiovize je zaznamenatelný posun od užívání hi-tech nástrojů k ubastleným krabičkám a stejně tak na poli software od komerčních programů k vlastním kódům.
www.cabowitz.com

dl.avu.cz/lang/cz-cs/2009/03/kyberia-guild-vs-facebook-matrix/
nod.roxy.cz/?p=686
multiplace.ning.com/events/kyberia-vs-facebook-fabus
facebook.com/event.php?eid=62386292721
 


Palo Fabuš is the culture publicist, critic and theorist. Not a journalist. His former interest in new media has progressively evolved into wide study of contemporary culture applying a variety of approaches such as sociology, media studies, art theory and philosophy. His research centers these days mostly on the relationship of ICT and evolution of cultural values, contemporary zeitgeist and perception of time.

Since 2009 editor of Umělec. Teaches Social Media course at Department of Media Studies and Journalism FSS MU Brno and occasionally FF MU Brno, FaVU Brno, FIT VUT Brno, FAMU Prague, AVU Prague. Studied Bc. (Applied Informatics) at Faculty of Informatics, Masaryk University in Brno. MA Student at Department of Media Studies and Journalism FSS MU Brno. In 2004-2005 editor-in-chief of IM6. In 2005 and 2006 curator of Zoom festival. From 2005 to 2008 worked as an editor of Literární noviny. In 2007 co-founded Jlbjlt. After seven years of living in Brno, moved in 2009 to Prague.

palofabus.net
literarky.cz/index.php?p=autor&id=153
jlbjlt.net/user/10
 
   

 
16. – 18. apríl 2009, Čistírna v Bubenči, CZ_Praha
Lenka Dolanová (CZ), Michal Kindernay (CZ), Gívan Belá (BE/SK), Martin Blažíček (CZ), Aleš Zemene (CZ), Isjtar (BE), Georgij Bagdasarov (AM/CZ), Kateřina Zochová (CZ), Markéta Lisá (CZ), Jonatán Pastirčák (SK), Stanislav Abrahám (CZ), Marcio Domingues (PT), Miloš Vojtěchovský (CZ), otvorená participácia
yo-yo, OKNO (podpora), Institut Intermédií (podpora), Školská28 (podpora)
dielňa, vernisáž/výstava, performance, streaming
 


st 15. - pá 17. 4. 2009 – 11-17h
Ekotechnická dílna

V průběhu ekotechnické dílny bude skupina umělců experimentovat s hydrofony, podvodními kamerami a sensory, sledujícími kvalitu vody a ovzduší. Získaná data využijí k vytvoření dočasných mediálních instalací a performancí, propojených s prostory bývalé čistírny odpadních vod a jejího okolí.

• využití senzorů na kvalitu okolního ovzduší
• analýza toku Vltavy pomocí podvodnách mikrofonů a
podvodní kamery
• “znečištění ve zvuku a v obraze (The Aesthetix of
pollution)
• série na sebe navazujících instalací (Underwater
circles)
• Hydrophone (homage to Max Eastley)
• a dalšíUmělci: Guy van Belle, Michal Kindernay, Isjtar, Marcio Domingues
Volná účast
(další informace: www.societyofalgorithm.org/yo-yo/yo-yo/kanalizacni_ozveny_II.html)so 18. 4. 2009 14h
Prezentace projektu, potluck & diskuse

Prezentace výsledků workshopu, malé pohoštění, diskuze o přítomných instalacích i o dalších plánech využití prostoru Čistírnyso 18. 4. 2009 17-18h
Zvuková a vizuální představení volně aplikované či inspirované prostory Staré čistírny


• Stanislav Abrahám
• Georgij Bagdasarov
• Kateřina Zochová a Markéta Lisá - “Ani nevím”
• Pjoničt 16. - so 18. 4. 2009
Site specific videoinstalace pro Čistírnu v Bubenči
*FREE OPEN TO ALL TO PARTICIPATE*
Site specific instalace studentů ITT.
Vztah skutečnosti a kinematického obrazu může být mnohem komplikovanější, než se nám na první pohled může jevit. Stačí skutečně postavit kameru a natočit daný výsek prostoru, abychom z něj zachytili to podstatné? V této dílně se pokusíme naléz různé metody záznamu dějů, rytmů, pohybů, časových proměn a prostorových vztahů, které se stanou základem společné videoinstalace v prostoru Ekotechnického muzea. Instalaci bude tvořit videoprojekce se zvukem mapující formou obrazové koláže určitý krajinný segment, zachycený mimo prostor muzea a v muzeu opět na plátně složený. Každý účastní dílny vytvoří jeden fragment společné obrazové mozaiky. Bude nás zajímat rytmus, pohyb, prostor a unikátní metody vyvinuté pro jeho zachycení.
Lektor: Martin Blažíček, Miloš Vojtěchovský


www.societyofalgorithm.org/yo-yo/yo-yo/kanalizacni_ozveny_II.html
col-me.info/node/145
multiplace.ning.com/events/kanalizacni-ozveny-ii
multiplace.ning.com/events/site-specific-videoinstalace
facebook.com/event.php?eid=79007070049
 


Narozen 1955. Zabyva se vyzkumem moznosti neudrzitelneho rozvoje. Zalozil v roce 1992 nadaci hermit a v roce 1994 centrum pro metamedia, v soucasnosti cinitel asociace MLOK a zakladajici clen Lemurie.cz.
milos@lemurie.cz

 
   

 
18. apríl 2009 19h, Čistírna v Bubenči, CZ_Praha
18. apríl 2009 19h, Galerie 12, CZ_Zlín
Franziska Mayr-Keber, Marc Muncke, Rich Loop Panciera, Nik Suchentrunk, Elsa Vieira (PT/US), Aleš Zemene (CZ), Marek Ďuriš (CZ), Nikola Gedeonová (CZ), Ivo Mathé (CZ), Ondra Volek (CZ), otvorená participácia
Roguewaves, Školská28 (podpora)
performance, streaming
 
 
Stream:

rtsp://whitelabel.name:7070/share.sdp
or download streaming player: www.videolan.org/vlc/
 
FREE
OPEN TO ALL TO PARTICIPATE

More details about stream: www.whitelabel.name/

SHARE je mezinárodní komunita, podporující spolupráci a výměnu zkušeností v oblasti audiovizuální performance. Místní share buňky v různých koutech světa pořádají pravidelné otevřené jam sessions a workshopy, do kterých se může zapojit každý. Stačí si donést vlastní nástroje – akustické, elektrické, vizuální – zapojit se a spolu s ostatními vytvářet každý moment se měnící audiovizuální prostor. Účast otevřená všem!
Více na share.dj a roguewaves.net

Short interview with Elsa Vieira, the organiser:

1. What is the Share story? Who are the people behind Share? And how come you all come to Prague?! :)

Share is an open jam, not just for digirati, but for all new culture lovers. Participants bring their portable equipment, plug into our system, improvise on each others' signal and perform live audio and video. Our volunteer organizers furnish the amplification and projection. Share was founded in 2001 in NYC by Barry Manalog, geoffGDAM and Newclueless and provides an open forum, in real life, for data exchange and media performance. Patrons are encouraged to show and exchange ideas freely, giving each other feedback, catalyzing development of techniques and philosophies in new media. Share, which currently has a presence in many cities worldwide, has already been in Prague and so there is a precedent for this incarnation. Basically, Elsa Vieira, one of the NYC volunteer organizers, met up with Milos Vojtechovsky of iim and Skolska gallery (one of the original founders of SHARE.TAZ in Prague)a few months ago when she was in Prague and Milos suggested she also meet Magde Kobzova of Multiplace. It was this meeting with Magde that sowed the seeds for the current SHARE Media Cirkus event as part of the Multiplace Festival. And by the way, the "Media Cirkus" part of the name was not my idea, but was suggested by Martin Janícek, another artist I met in Prague on one of my visits, when he found out it was to be held in a tent. share.dj


2. Share is about open participation in order to bring together different creative communities. Some people can find it not that easy just to come, plug in, and immediately play together with 'strangers'. How does it work in practise?

In practice, that is the whole point; the openness to relate to a complete "stranger" as you say, in a temporary, free creative zone. No-one is forced to participate but no-one is ever turned away either; it is completely voluntary, so that if someone does not feel comfortable playing with others in this setting, then that person does have to not participate...it is really about self-regulation and self-determination while at the same time watching and listening to the others around you and trying to create a space together; whether that means participating as a "player" or just being a part of the group by sharing ideas, etc.


3. What role does the audience, the public play for you in Share?

Well, there really is no "audience" per se in the traditional sense of the word. We try to minimize as much as possible the division between "artist" and "public". There is no stage and sometimes it is really difficult to know who is doing what. The guy with the laptop and the intense gaze at his screen may be only checking his email, while the woman engaged in a lively conversation with someone else near the bar, may have her patch going on her computer and so is actually one of the people "playing". The idea is that we are all equal elements of the group; whether it is a temporary or ongoing community. Everyone plays their part when and how they wish, and pretty much determines their own role in the group...there is no-one to say hey, you do/are this and you are not/do not do this...you decide for yourself who you are and what you do - I would hope people would always approach this with some degree of respect for the others around.


multiplace.ning.com/events/roguewaves-presents-share
facebook.com/event.php?eid=61958663259
   
 
 
MTP 2008MTP 2007MTP 2006MTP 2005MTP 2004MTP 2003MTP 2002NewsletterWikiPodporaPressKontakt
 
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 2.5 Czech Republic License.