art, culture, networks

ARS ELECTRONICA 2015 > POST CITY

Thursday, 3 September 2015 · by info

Snímek obrazovky 2015-09-03 v 19.31.16

The city, it would appear, is humankind’s most successful survival strategy, and still our greatest social experiment. The Digital Revolution has imparted a new dimension to this experiment.

Ďalší festival zameraný na prepájanie umenia, vedy a technológií Ars Electronica 2015 v rakúskom Linzi prebehne od 3. do 7. Septembra 2015, tentokrát s témou – POST CITY – Habitats for the 21st Century.

Viac o programe nájdete na: http://www.aec.at/postcity/en/

Comments OffTags:

ARS ELECTRONICA 2014 “C … what it takes to change”

Wednesday, 3 September 2014 · by info

Ďalší ročník festivalu Ars Electronica v rakúskom Linzi prebehne od 4. do 7. Septembra 2014, tentokrát s témou “C … what it takes to change,”.

Podrobý program a všetky ďalšie informácie o festivale tu: http://www.aec.at/c/en/

Vidíme sa v Linzi!

creativity, catalysts, community, collaboration, communication, content, commons, competition, chaos, culture, cooperation, crossover, cross-disciplinarity, capability, capacity, capital, craving, caution, certainty, confidence, challenge, choice, citizens, clouds, crowds, clusters, code, coexistence, cohesion, coincidence, cynicism, cacophony, commitment, compromises, consideration, coordination, copyright, copyleft, correlation, courtesy, craziness, credibility, criticism, cruelty, cubicles, cookies, caffeine, cognition, china, cumulation, culmination, cyberspace, cyber-arts …

→ No CommentsTags:

Multiplace 16. – 28. 5. 2014 // PROGRAM

Thursday, 15 May 2014 · by info

Teórie o škodlivosti digitálnych médií zaplavujú internet. Vo voľných chvíľach si na tabletoch, ajpadoch a ďalších digi-nosičoch čítame o tom, že sme stratili schopnosť koncentrácie, hlúpneme a vraj už sme len súčiastkami obrovských digitálnych kyborgov. Na sieti sa vedú neprehľadné informačné vojny a nikto z nás netuší, o čo ide napríklad na Ukrajine, hoci nad správami o aktuálnom dianí trávime dlhé hodiny. Prežijeme s mozgami deformovanými nezadržateľným prílivom dát, ktorým už prestávame veriť? Alebo skôr všetci unikneme do hôr a do susedských záhrad medzi panelákmi, a na internete zostanú len spamovacie roboty a NSA? Festival pre tých, ktorí toto všetko dávno prežili alebo sa do toho už narodili.

13. ročník festivalu sa bude odohrávať od 16. do 28. mája, opäť v niekoľkých mestách a vo viacerých priestoroch súčasne. Jednou z hlavných tém je tento rok vzdelávanie v oblasti mediálneho umenia, a novým formátom v rámci festivalových aktivít bude Multiplace Fx – stretnutie učiteľov a priateľov nových médií na Stanici Žilina-Záriečie. Medzinárodné sympózium zaháji prednáška kurátorky Ianiny Prudenko o mediálnom umení na Ukrajine. Multiplace tento rok zapája aj najmladšiu “digital-native” generáciu, ktorá odohrá svoj pohľad na ticho v súčasnej detskej opere 2′16” a pol: Vesmírna odysea v Kabinete múz v Brne. Tradičný Multiples v bratislavskej A4 predstaví Marka Fella, alebo dvojicu K K Null a Balász Pándi, ktorá neskôr pocestuje do Košíc. Multiplace č. 13 priberá aj nových organizátorov festivalu – topoľčianske Nástupište 1-12, Galeriu Szara v poľskom Cieszyne a kreatívcov z platformy Fondation Mons 2015.

Bratislava (SK), Brno (CZ), Cieszyn (PL), Košice (SK), Mons (BE), Praha (CZ), Topoľčany (SK), Trenčín (SK), Žilina (SK)

VIAC O PROGRAME [Read more →]

→ No CommentsTags:

MULTIPLACE 2014 / 13th edition of the Festival for Digital Survivors

Monday, 12 May 2014 · by info

Multiplace festival no. 13
16. – 28. 5. 2014
www.multiplace.org

Bratislava, Brno, Cieszyn, Mons, Praha, Topoľčany, Trenčín, Žilina

Organizers: 4AM Fórum pro architekturu a média, A4 – priestor súčasnej kultúry, Atrakt Art, AVA, Bastl Instruments, Bumbum Satori, Coffee Sheep, Cult, D´EPOG, FaVU, Fondation MONS 2015, Kabinet Múz, Mladý pes, Nástupište 1-12, Rádio Lajka, Truc sphérique

→ No CommentsTags:

7 / 4 / 2014 /// MULTIPLACE prezentácia / presentation

Monday, 12 May 2014 · by info

Katedra divadelních, filmových a mediálních studiíFilozofická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci

→ No CommentsTags:

MULTIPLACE NETWORK & NEW MEDIA CULTURE FESTIVAL /// 8th – 26th May 2013

Wednesday, 8 May 2013 · by info

Multiplace je sieť ľudí a organizácií, venujúcich sa interakcii médií a technológií s umením, kultúrou a spoločnosťou. Hlavným cieľom otvorenej platformy Multiplace je okrem festivalu, ktorý sa od roku 2002 koná zároveň na rôznych miestach sveta, najmä podpora tvorby mediálneho umenia a kritická reflexia života a kultúry v prostredí nových technológií.

Okrem festivalu prevádzkuje združenie Multiplace od roku 2008 i server pre slobodnú kultúru Sanchez, ktorý poskytuje podporu pre kultúrne a umelecké aktivity mladých autorov na internete: hosting, streaming, mailing listy a na ktorom hosťuje zdarma webstránky dnes už viac než 70 umeleckých a kultúrnych projektov z celej Európy.

Počas 12. ročníka festivalu, který sa tento rok odohrá v Bratislave, Žiline, Brne, Prahe a Pécsi, sa jeho návštevníci môžu tešiť na niekoľko medzinárodných workshopov, experimentálne koncerty, performancie, interaktívnu výstavu a nebudú chýbať ani prednášky a diskusie o aktuálnom dianí v oblasti slobodnej kultúry a umenia nových médií.

Organizátori / Organizers 2013:
4AM / Fórum pro architekturu a média (CZ), A4 – asociácia združení (SK), BOUTIQUE – Raum für temporäre Kunst (DE), Bumbum Satori (CZ), Café bar Tranzistor (CZ), Dům umění města Brna (CZ), Fuga (CZ), K4 (CZ), Kino Art (CZ), Kabinet Múz (CZ), Periszkóp Rádió (HU), Plusminus Galeria (SK), Radio Lajka (CZ), Robert Bosch Cultural Managers Network & Reihe Experimentalfilm (DE), Standuino (CZ/AT), Školská 28 (CZ), Truc sphérique (SK), Untr (CZ)

Program 2013: /// en version soon

MTP FESTIVAL 2013 // 8 – 26 / 5 / 2013 (sk version,pdf)

Program Brno: 8 – 17 / 5 / 2013 (cz version,pdf)
Program Bratislava: 17 – 24 / 5 / 2013 (sk version,pdf)
Program Žilina: 17 – 21 / 5 / 2013 (sk version,pdf)
Program Praha: 19 – 26 / 5 / 2013 (cz version,pdf)

Miesta / Venues 2013:
BRATISLAVA, SK: A4 – PRIESTOR SÚČASNEJ KULTÚRY, FUGA
———————————————–
BRNO, CZ: CAFÉ BAR TRANSISTOR , DŮM UMĚNÍ MĚSTA BRNA , KINO ART, (KABINET MÚZ), UNTR, VLNĚNA
———————————————–
PRAGUE, CZ: K4, GALERIE ŠKOLSKÁ 28
———————————————–
ŽILINA, SK: STANICA ŽILINA – ZÁRIEČIE , NOVÁ SYNAGÓGA – KUNSTHALLE ŽILINA, GALÉRIA PLUSMÍNUSNULA

Support: Ministry of Culture Slovak republic, Robert Bosch Stifftung, Institut für Auslandsbeziehungen e.V.

→ No CommentsTags: