BlogO MultiplaceNewsletterWikiPodporaPressKontaktLoginEnglish


 
 
 
Student Match STREAMUJEME NA rtsp://multiplace.sk:9000/mtpbrno.sdp
  Multiplej I.: DISKUSIA JE Z TECHNICKÝCH PRÍČIN ZRUŠENÁ
  Kyberia vs Facebook / Fabuš / Cabowitz
  Reflexy: Súčasný poľský animovaný film
 
15. apríl 2009 10 - 18h, Dům pánů z Kunštátu, CZ_Brno
Tomáš Vágner (CZ), Zdeněk Záhora (CZ), Tomáš Koza (CZ), Michal Marenčík (CZ), Vilém Novák (CZ), Jiří Chmelík (CZ), Lenka Hrabálková (CZ), Tomáš Kovács (SK/CZ), Michal Kindernay (CZ), Pavel Richtr (CZ), Robert Král (CZ)
Jana Horáková, Tomáš Staudek, Barbora Šedivá
diskusia, prezentácia
 
Prezentace, diskuze, konfrontace, performance. Setkání ne/akademických témat v originálním podání studentů FF MU, FaVU a FI VUT Brno.

10:00 - 12:00

Tomáš Vágner / FF MU / TIM
Zvuk ve filmovém prostředí.

Příspěvek je věnován vztahu obrazu a zvuku z teoretického a historického hlediska. Základním vymezením kritérií pro zvuk ve filmu. Klíčová slova: kreativní proces, narativní principy tvorby - zvuk/hudba.

Zdeněk Záhora / FF MU / TIM
Anime Music Video – mezi subkulturou fanoušků a érou remixu

V prezentaci bude představen fenomén AMV jako specifický typ videoklipu. Nastíníme, proč by nás mohlo AMV zajímat a jakým způsobem se můžeme o danou problematiku zajímat.
Klíčová slova: AMV, DIY, remix, fan vidding, postprodukce.

Tomáš Koza / FIT VUT
Demoscéna - undergroundový směr multimediálního umění

Autor se zabývá hudbou a grafikou, seznámí posluchače s 64KB demoscénou a představí svoji minimalistickou 3D animaci hledící s nadsázkou na problémy
metafyzična.

Michal Marenčík / FaVU VUT / Ateliér Video
Audio-vizuální projekty 2005-2010;

plytká romance vs seance; styl; experiment a forma; logika intuice; skřípání z obou.

13:00 - 15:00

Vilém Novák / FaVU VUT / Ateliér Multimédia
2003-2006 FaVU VUT v Brně, ateliér multimédií Richarda Fajnora. V roce 2006 absolvoval stáž v ateliéru nových médií Michala Bielického na AVU. V roce 2007-8 byl na stáži na katedře audiovizuálních studií FAMU. Letos diplomuje. Jeho tvorba je zaměřena především na interpretaci virtuálního a skutečného, genia loci, za pomoci technologií virtuální reality, případně generovaného videa.

Jiří Chmelík / FI MU
Geometrické sochařství ve 3D prostředí

Autor zkoumá oblast virtuální reality a matematického umění, vyučuje na FI MU výtvarnou informatiku; představí svoji aplikaci pro modelování geometrických soch ve VR.

Lenka Hrabálková / FF MU / TIM
"All is full of love"

Prezentace by nás měla provést oblastí lásky jak na rozhraní člověk - robot,
tak na rozhraní robot - robot. V našem mapování projevů lásky u robotů se soustředíme především na druhou polovinu 20. století, která znamenala jak rozvoj robotiky, tak odtabuizování lásky a sexu.

Tomáš Kovács / FF MU / TIM
Sieťové vedomie: od utopických predstáv po twitter

tags: microblog, ambient awareness, post-global village, mckenna, cosciousness, ascott, ..., ..., v0.1

15:30 - 18:00

Michal Kindernay / FaVU VUT / Ateliér Video
Autora zajímají možnosti interaktivního propojení zvuku, obrazu a prostoru. Pracuje v prostředí interaktivních počítačových aplikací pro práci se zvukem i obrazem. Jeho práce zahrnují jak videoperformance a interaktivní instalace, tak intermediální a dokumentární
projekty. V bakalářském projektu reflektuje téma grafický́ch partitur Milana Grygara. V instalaci rozšiřuje pole meditativní světelné a zvukové hry. Elektroakustické partitury, které vznikají v reálném čase a v interface s mechanickými hračkami, na plátně ožívají a v generativním procesu kreslí *živé* partitury.

Pavel Richtr / FaVU VUT / Ateliér Intermédia
Zajímavá zapojení

Mikroworkshop a basic kurz, zaměřený na využívání elektro prefabrikátů k všemožným účelům. Circuit bending, odpady, součástky a možná přijde i kyborg.

Robert Král / FI MU, FAMU
Kdo je V.K.?

Režisér vystudoval FI MU a FAMU, vyučuje film a multimédia na FI MU; představí mystifikační videosnímek o médiích a manipulaci, který rozvrátí váš dosavadní pohled na realitu.

http://multiplace.ning.com/events/students-match
   
15. apríl 2009 17h, A4 – nultý priestor, SK_Bratislava
A4 – Asociácia združení pre súčasnú kultúru
diskusia, prezentácia
 
Ospravedlňujeme sa, diskusia je z technických príčin zrušená.
   

 
15. apríl 2009 18h, NoD Roxy, CZ_Praha
Daniel Hromada (SK/CZ), Pavel Neuman (CZ), Palo Fabuš (CZ), Michal Cabowitz (CZ)
NoD Roxy, DigiLab AVU
prezentácia, diskusia, streaming, prednáška
 
Kyberia guild vs Facebook matrix
Daniel Hromada (Hromi) a Pavel Neuman

Hromi: “Dajte mi jediný rozumný důvod, proč bych se měl zaregistrovat na facebook.”
Po krátké prezentaci specifik social (společenských) médií a sítí bude následovat moderovaná diskuze skeptického postoje Daniela Hromady (Hromi) vůči Facebooku a obhájce současného sociálního fenoménu Pavla Neumana, experta na social média.
Hromi je tvůrce legendární sociální sítě Kyberia.sk, která je už několik let spojuje tisíce nekonformně smýšlejících lidí od hackerů až po umělce. Autorův stále více a více rezervovaný postoj k sociálním sítím je zejména spojován s poslední vývojovou verzí kyberie - 2.3, která neuspěla ve svých snahách ustanovit jistý nový model internetové demokracie.
Hromiho oponent Pavel Neuman, který se trendům na webu věnuje na blogu BuzzMag naopak podobná uzavřená společenství považuje za pseudo-aktivizmus. „Jedním z výrazných rysů (web 2.0 služeb) je, že se jedná o služby, jejichž užitná hodnota roste s počtem uživatelů,“ říká Neuman a dodává, že srovnávat tak Kyberii s Facebookem není zcela na místě.
http://kyberia.sk
http://buzzmag.cz

Já, My a Oni: Komunikace a odpovědnost v dnešní společnosti
Palo Fabuš

Co mají společné graffiti, záchodová poezie, reality shows, reklama, internetové diskuse, ti nahoře a ti dole, ti slavní a ten zbytek, narcismus a odpovědnost?
Přestože již nějakou dobu lze pozorovat pokles moci a dosahu politických a mediálních autorit, pořád máme tendenci uvažovat ve vztazích: My a Ti druzí, Ti nahoře a Ti dole nebo Ti slavní a Ti anonymní. Toto binární uchopování světa kolem nás sice usnadňuje naše rozhodování, ale významně zastiňuje způsob jakým je dnes přerozdělována moc. Nezanedbatelná část moci se díky demokratizaci médií přelila na anonymní publika - na nás, kteří se ve skutečnosti anonymitě vzpíráme. Cílem přednášky je ukázat, že část odpovědnosti, která byla doposud kladena na velké hráče na mediálním poli, se dnes přesouvá na "obyčejné" uživatele/diváky/občany. Povědomí o této odpovědnosti však přesto pokulhává a vina je spatřována na místech, kde už jí není tolik jako kdysi.
http://palofabus.net

Fluxus / pd / livecoding
Michal Cáb

O možnostech, výhodách a nevýhodách livetimecodingu. O software fluxus, pd a
pomíjivém toku dat. Počítačový kód nemusí být nahlížen jen ve své statické podobě - jako program, jenž jednou pro vždy dobře plní svou funkci. Stejně dobře může být kód nahlédnut jako proces v čase, který se objeví a zmizí. Na poli audiovize je zaznamenatelný posun od užívání hi-tech nástrojů k ubastleným krabičkám a stejně tak na poli software od komerčních programů k vlastním kódům.
http://www.cabowitz.com

http://dl.avu.cz/lang/cz-cs/2009/03/kyberia-guild-vs-facebook-matrix/
http://nod.roxy.cz/?p=686
http://multiplace.ning.com/events/kyberia-vs-facebook-fabus
http://facebook.com/event.php?eid=62386292721
 


Palo Fabuš is the culture publicist, critic and theorist. Not a journalist. His former interest in new media has progressively evolved into wide study of contemporary culture applying a variety of approaches such as sociology, media studies, art theory and philosophy. His research centers these days mostly on the relationship of ICT and evolution of cultural values, contemporary zeitgeist and perception of time.

Since 2009 editor of Umělec. Teaches Social Media course at Department of Media Studies and Journalism FSS MU Brno and occasionally FF MU Brno, FaVU Brno, FIT VUT Brno, FAMU Prague, AVU Prague. Studied Bc. (Applied Informatics) at Faculty of Informatics, Masaryk University in Brno. MA Student at Department of Media Studies and Journalism FSS MU Brno. In 2004-2005 editor-in-chief of IM6. In 2005 and 2006 curator of Zoom festival. From 2005 to 2008 worked as an editor of Literární noviny. In 2007 co-founded Jlbjlt. After seven years of living in Brno, moved in 2009 to Prague.

http://palofabus.net
http://literarky.cz/index.php?p=autor&id=153
http://jlbjlt.net/user/10
 
   
15. apríl 2009 18h, Galéria Jána Koniarka – Kopplova vila, SK_Trnava
Vladimír Beskid (SK)
Galéria Jána Koniarka
prezentácia, prednáška
 
Reflexy - 7 autorov, 7 rozličných príbehov a experimentov v poľskej animácii posledných dvoch desaťročí - od bábkového, kresleného filmu cez kolážový, maľovaný na celuloid, po digitálne animácie.

http://multiplace.ning.com/events/reflexy-sucasny-polsky
 
 
MTP 2008MTP 2007MTP 2006MTP 2005MTP 2004MTP 2003MTP 2002NewsletterWikiPodporaPressKontakt
 
Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-Noncommercial-Share Alike 2.5 Czech Republic License.