program

index
program
english


koncert
Live Electronic Session 4
Dům umění, Pekařská 12, tel oo420 553 821 561, oo420 604 813 303, Opava
 
20 apr 2005 19h


live: Mitchell Akiyama (ca), aMute (be), Arden (ca/be)

Po vysoce nasazené laťce elektronických projektů jako Jan Jelinek, Fennesz, AGF, Apparat nebo Tujiko Noriko a Aoki Takamasa se na live.electronic.session.4 v rámci evropského turné představí tři projekty spřízněné s kanadskou značkou Intr_Version :

Mitchell Akiyama
Kanadský hudebník a videoartista, který ve svých zvukových kompozicích kombinuje klasické nástroje (kytara, piano, smyčce), jež v reálném čase digitálně manipuluje a dekonstruuje, a rytmické textury složené z drobných zvukových útržků, praskanců a šumů často vzniklých chybami software čí jiných audio zařízení (tzv. „glitch“). Jeho živá vystoupení se díky propojení akustických nástrojů a moderního software („live sampling“) dají označit za ukázkový příklad „live electronics“.
Akiyama vydal již několik alb na renomovaných značkách jako Raster-Noton nebo Alien8 Recordings a sám je majitelem labelu Intr_Version, kde vydávají například projekty Deadbeat, The Beans anebo Thomas Jirku. Mimo svého sólového vystupování působí společně s americkým hudebníkem Joshua Treble v projektu Désormais. Jeho poslední albový počin má název If Night Is A Weed And Day Grows Less a vyšel v roce 2004 na bruselské značce Sub-Rosa.

aMute
Zakladatel tohoto projektu Belgičan Jérôme Deuson se již sólově minulý rok představil v pražském cafe Alternatiff, kde nadchl publikum směsí elektronických poruchových ploch a emotivních kytarových nálad na pomezí post-rocku a experimentální elektroniky. Na základě jeho velmi kladně přijatého debutového alba A Hundred Dry Trees vydaného právě na značce Intr_Version, začal Deuson spolupracovat s dalšími hudebníky a v současné době připravuje nové album, na kterém ho doplní Stephan Fedele na bicí a Jean François Brohée na violu. Hudebně se jejich tvorba blíží klidnějším polohám projektů jako Tarentel, Mogwai, Labradford či Tortoise. V rámci turné Intr_Version aMute vystoupí jako duo ve složeni Deuson + Fedele.

Arden
Všichni tři hudebníci se nakonec setkají při společné elektronicko-akustické improvizaci, při které jako „half-band“ představí volné improvizační seskupení Arden, které letos v dubnu vydává své první album s názvem Conceal. Na nahrávce se kromě Akiyamy, Deusona a Fedeleho podílí další 4 hudebníci a vychází na belgickém labelu Stilll.

Podpora: Kanadské velvyslanectví v Praze

www.intr-version.com
www.amute.net

org: MuteMe

 
www.sca-art.cz/duopava